TEMEL SU YALITIMI NEDİR? 

Bilinçli yapı uygulayıcıları günümüz binalarında uzun ömürlü modern ve konforlu bir yapının binanın yalıtımına verilen önemle belirlendiğinin farkına varmıştır. Yalıtımda temelden başlayarak Çatıda bitmesi gerektiğinin bilinciyle hareket edilmelidir.

Temel Su yalıtımı binanın sadece temelini değil tamamını dış etkenlerden koruyarak İnsan sağlığı, can güvenliği ve uzun ömürlü konforlu bir yapının oluşmasını sağlar.

Temel yalıtımda Doğru detay,  kurallarına uygun olarak ölçülendirilmiş nitelikli malzeme ve sağlıklı bir uygulama, temel su yalıtımı kadar önemlidir.

 Su Yalıtımı Binaları su,nem, rutubet ve yoğunlaşmalara karşı korur. Bu nedenle binanın temel çukurundan bohçalama ile başlayıp çatıya kadar her aşamasında Yalıtımın doğru uygulanması gerekmektedir.

TEMEL BOHÇALAMA NEDİR?

Temel su yalıtımı uygulamaları drenaj sistemi üzerinde bulunan gro beton üzerine yapılan su yalıtım sistemleri temel izolasyonu, temel su yalıtımı veya temel bohçalama olarak da adlandırılmaktadır. 
Radye  (Radyejeneral) temel altında bulunan su yalıtım uygulaması zeminden (topraktan) suyun hangi şiddette gelirse gelsin yapı kabuğundan içeri girerek yapı elemanlarına dolayısı ile yapıya zarar vermesini engeller. Bu sayede yüzeye uygun seçilmiş doğru ürün ve doğru uygulama ile binanın temel ömrü uzamaktadır.

Binaların Temelden çatıya bilinçli yapılan su yalıtımı ile korunması ekstra bir maliyet gerektirdiğinin aksine finans kaynaklarının ve milli servetinde verimli kullanılmasını sağlar.

Bina temel bohçalama uygulaması esnasında kullanılan Sistemlerin başlıcaları:

 

* PVC esaslı membran

* Bitüm esaslı membran

* Likit bitüm easlı ürünler

* Likit poliüretan

* Bitüm Poliüretan

 

     TemeL Su Yalıtımı Temel Bohçalama ile ilgili Detay ve daha fazla bilgi için bizimle irtibata geçiniz.

                                          SİZLERLE BİRLİKTE MÜKEMMELİ İNŞA EDİYORUZ