EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA

Yapı zeminleri korunma ve daha dayanıklı duruma getirilmesi gereken önemli yapı elemanları arasındadır. Aynı zamanda şık ve kullanışlı bir yüzey olmalarını gerektiren yaşam faaliyet alanlarımızın temsilcisidir.

İnşaat Teknolojileri epoksi kaplamalar ile mevcut betonu koruyarak kırılma, kimyasal etkilerden zarar görme, aşınma gibi belli zararları engellemek amacı ile yapılır.

Gelişen endüstri ve teknoloji ile daha uzun ömürlü , dış faktörlerin zararlı etkilerine karşı dayanıklı ve insan sağlığına ve doğaya uyumlu bir çok modern yeni ürünler üretilmeye başlamıştır.

İlk defa 1993 yılında Almanya da üretilmeye başlayan epoksi, kısa sürede gelişmiş ülkelerin zemin kaplamalarındaki yerini almıştır.

Bilinçli tüketicilerin zemin kaplama ürün tercihlerinde sağlıklı, dayanıklı ve hijyen bakımından kolay temizlenebilir olması ilk sırayı alırken tamamlayıcı olarak dekoratif ve zengin renk çeşitliliği de diğer tercih sebepleri arasındadır.

EPOKSİ ZEMİN NEDİR?

Epoksi: İki bileşenşli, likit olarak uygulanan ve kuruduktan sonra suya, asitlere ve alkaliye dirençli bir madde haline gelen zaman içinde bu direncini yitirmeyen, kolay temizlenen, mekanik mukavemeti yüksek, tekne yapımı ve onarımı dahil birçok alanda kullanılan yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir.

Her türlü beton ahşap çelik ve demire son derece kuvvetle yapışmaktadır.

Epoksi: Esnek, sürtünmeye ve tüm iç ve dış faktörlerden kaynaklı aşınmaya karşı dayanıklı yüzeyler oluşturur, kolay temizlenir, hijyeniktir, yağ ve kimyasallara karşı dirençlidir, solvent içermez, kaymaz ve kokusuzdur, kolay ve hızlı uygulanır.

Epoksi:  Zemin kaplamaları Su , basınç, sürtünme v.b tüm zararlı etkileşimler karşısında uzun yıllar dayanıklılık ve mukavemet gösterirken , ihtiyaçlara, yapı  projesine veya isteğe göre değişik sistemlerde uygulanmaktadır.

Firmamız olarak sizlere hizmet vermekten gurur duyduğumuz başlıca  Epoksi Zemin Kaplama Sistemlerimiz:​

* Self Levelling Epoksi:

* Portakal Kabuğu Epoksi Zemin Kaplama:

* Antistatik Epoksi Zemin Kaplama :

* Polyurea Epoksi Boya Zemin Kaplama:

* UV Dayanımlı Epoksi Kaplama:

 

Self Levelling Epoksi: 3 kompenantlı bir reçine türüdür. solvent içermez yanıcı değildir. Self Levelling Epoksi yüzeyi parlak kaymaz bir zemin boyasıdır.

Self Levelling Epoksi, zeminde hızlı bir şekilde yayılır. Epoksinin tüm olumlu özelliklerinin yanı sıra İzolasyon dayanımı yüksektir,  tozumaz, anti bakteriyeldir

Sert darbelere dayanıklı Pürüzsüz bir görünüm sağlar. Gıda, ilaç, hastane, mutfak, otomotiv gibi birçok sanayi kuruluşu tercih etmektedir.

 

Portakal Kabuğu Epoksi iki kompenantlı yarı mat  bir reçine türüdür. Solvent içermez. Yanıcı değildir. Yüksek basınç yük ve darbe olasılığı olan zeminlerde uzun ömürlü bozulmadan bir dayanım sağlar. Kaymazdır, Bakteri ve haşere barındırmaz. Sağlığa zararsızdır.Bir çok renk seçeneği mevcuttur.

Portakal Kabuğu Epoksi   uygulama ekipleri tüm zemin kaplamalarda olduğu gibi seçilen epoksi sistemin ve yüzeyin teknik özelliklerini değerlendirerek  (zemin yeterli basınç ağırlığına sahip.(25 N/mm2) kimyasal ürünlerden, tozdan, yağdan temizlenmeli ve kuru olmalıdır) v.b gibi  uzun ömürlü bir zemin kaplama sistemi oluşturmalıdırlar.

 

Antistatik Epoksi Zemin Kaplama içerisinde bulunan bakır parçacıkları sayesinde ortamda oluşan elektriği toprağa geçişini sağlayarak güvenli bir iş ortamı oluşturmasını sağlar

.Antistatik Epoksi Selflevelling tozuma yapmaz, temizliği kolaydır

.Elektirigin yoğun olduğu sanayi kuruluşlarında ,fabrikalarda Kurumsal Firmalar ve benzeri birçok  zemine Antistatik Epoksi Selflevelling Boya uygulanır.

 

Polyurea Epoksi Boya Ülkemizde son yıllarda tercih edilmeye başlanan bir kaplama ürünüdür. Uygulama süresindeki tasarruf ve izolasyon – yalıtım dayanıklılık konusunda yüksek mukavemeti sebebi ile tercih edilir. kimyasallara ve  UV ışınlarına dayanıklıdır. Çatlama, kırılma yapmaz. Her tip zemine uygulanır.(Beton ahşap plastik vs)

kullanım alanları: Çatı ve Teraslar Havuzlar-otopark zeminleri su depoları, endüstriyel işletmeler vs.dir.  püskürtme sistemi ile uygulanır.

UV Dayanımlı Epoksi Kaplama aşınma ve yıpranmaya karşı direnci yüksek koruyucu bir katmandır.

Zeminde cam gibi bir görünüm oluşturur, Zemin kaplamaların üzerinde her türlü darbeye karşı dayanım ve koruyuculuk sağlar. Su nem ve UV ışınlarına dayanıklıdır. Zeminin genel görüntüsünü değiştirmeden ve bozmadan yüksek koruma sağlayan bir katmandır.

Epoksi Zemin Kaplamaları Soru, Detay ve Fiyat bilgileri için Bizimle irtibata geçiniz.

 

                             AYAĞINI SAĞLAM VE SAĞLIKLI ZEMİNLERE BASMAK İSTEYENLERİN ADRESİ ELYA YAPI

                                                                SİZLERE HİZMET VERMEKTEN ONUR DUYAR