KURŞUN ÇATI KAPLAMA

Yapılarımı Koruyan, Kaplayan ve estetik bir görünümle tamamlayan Çatılar binaların sert atmosfer koşullarına en fazla maruz kalan yapı elemanlarıdır.

Kurşun Çatı Kaplama Örtüleri, organik Çatı giydirme sistemleri arasında işlenmesi kolay bir maden oluşu ile tonozlu ve estetik çatıların kaplanmasında tercih edilir.

Cami, minare, Kubbe, Tarihi eserler, Şadırvan, hastaneler v.b gibi radyasyon ve frekans koruyucu gerektiren özellikli yapıların yanı sıra kurşun kaplamanın özelliklerini kendi binasında görmek isteyen tüm çatılarda uygulanabilir.

Kolay uygulanabilirlik dışında zorlu iklim koşullarının neden olduğu yağmur, kar, dolu ve rahatsız edici seslerin neden olduğu korozyon ve aşınmaya karşı yüksek mukavemet ve dirençli bir koruyucu örtüdür.

KURŞUN ÇATI GİYDİRME

Çatı yapımında imalatın yapılacağı binanın coğrafi koşulları, çatının alt yapısını oluşturan iskelet (karkas) sisteminin doğru malzeme ve uygulama ile kurulmuş olması, seçilecek çatı kaplama sisteminin binanın özelliklerine ve çatı projesi ile statik hesaplamaları ve kesitlerine uygunluğu doğru çatıların inşası için gereklidir.

KURŞUN ÇATI YAPIMI

Kurşun Çatı kaplama ve giydirme örtülerinde kullanılan malzemenin ebat ve doğru ölçülendirilmesi, fonksiyonel olarak çatının yapısını ve havalandırmalarını desteklemesi ve sistem garantisini sağlaması adına alanında uzman ve sertifikalı ekipler malzeme seçimi kadar hassas bir konudur.

Genelde 1.5 -2 mm ebatlarında tercih edilen kurşun çatı kaplama örtüleri piyasalarda çeşitli kalitelerde bulunabilmekte olup ,malzeme seçiminde uzman ekiplerinin kurşun kaplama örtüleri  konusundaki teknik bilgisi de uygulama uzmanlığı kadar gereklidir.

Kurşun kaplama çatı sistemleri ile ilgili bilgi ve talepleriniz için bizi arayınız.

                                                    SİZLERLE BİRLİKTE MÜKEMMELİ İNŞA EDİYORUZ