NEGATİF SU YALITIMI NEDİR? ( Bina İçi İzolasyon)

Uygulama yüzeyinin ters yönünden gelen basınçlı suya karşı ters direnç oluşturularak su itici ve baskılayıcı bir formül ile uygulanan su yalıtımına Negatif ( Bina içi) Su izolasyonu denir.

Yetersiz yalıtım, yalıtımın yıpranması, betondaki çatlamalar ve benzer nedenler zaman içerisinde meydana gelen su kaçakları rutubet ve nem ile birlikte sorunlara yol açabilirler.

Yalıtımın daima Pozitif (dışarıdan) yapılması doğru olmakla beraber bazı durumlarda negatif yönden müdahale etmek gerekebilir.

Bu tür Bina içi su yalıtımında negatif su basıncına dayanıklı kaliteli ürün tercihi ile uygulayıcı ekibin iş yeterliliği itinalı ve titiz bir çalışma ile suyun basınç noktalarını doğru tespiti önemlidir.

Hazırlık aşamasında uygulama yapılacak yüzeyin sağlam ve tüm kirli kalıntılardan arındırılmış olması (toz, kir , yağ, pas, slikon, köpük, küf, boya kalıntısı v.s) diğer bir ayrıntıdır.

Negatif yönden yapılan su izolasyonları genel olarak bodrum katlar, asansör boşlukları, istinat duvarları su depoları, havuzlar, tüneller ve benzeri alanlarda uygulanır.

Negatif yalıtımda kullanılan ürünlerin başında kristalize ürünler gelmekle beraber yüzeyin uygunluğuna bağlı olarak farklı ürün ve uygulama yöntemleri tercih edilebilir.

Bina bodrum kat su yalıtımları

 Kristalize su yalıtımları

Negatif (Bina içi) Su Yalıtımında Sağlıklı ve uzun ömürlü çözüm ve detaylar için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

                                                      SİZLERLE BİRLİKTE MÜKEMMELİ İNŞA EDİYORUZ