OTOPARK OTOPARK ÜSTÜ SU YALITIMI

Sanayi hamleleri, ekonomik kalkınma ve kentleşmeye paralel olarak önem arz eden otoparklar binaların en çok korozyon etkisine sahip bölümlerinden biridir.

Su, nem ve rutubetin zararlı etkileri araç ve binaların çürümesinde büyük rol oynar.

Yalıtımsız veya yeterli yapılmamış bir yalıtım can ve mal güvenliği açısından risk oluşturur. Bu nedenle Su Yalıtımı uygulamasında doğru yöntem, kaliteli malzeme ve kalifiye işçilik sağlıklı bir Su Yalıtımı açısından son derece önemlidir.

Ototpark Su Yalıtımı Nasıl Yapılmalıdır?

Yalıtım her durumda ana beton üzerine yapılmalı,Ana betonun alt yapı hazırlığı doğru bir şekilde yapılmış olmalıdır. Düzgün ana beton ile yalıtım etkinliği ve mukavemeti artmaktadır. 
Yalıtım üzerinde koruma olup olmayacağına göre bir izolasyon sistemi tercih edilmelidir. Araç trafiği de göz önüne alınarak Projeye uygun bir yalıtım belirlenmeli ve seçilen sistemlerde mukavemet arttırmak için gerekli yardımcı malzemeler kullanılmalıdır. 

Otopark izolasyonların da Yeni teknoloji modern ürünler arasında yer alan UV dayanımlı, esnek poliüretanlar başlıca tercih edilen sistemlerdir. Likit olarak uygulanan poliüretan izolasyonlarda yol çizgi boyaları direkt olarak kullanılabilmekte, buda maliyet açısından bir avantaj sağlamaktadır.


Proje büyüklüğüne bağlı olarak değişik Su izolasyon ve yalıtım sistemleri kullanılabilir. Bunlardan bazıları Poliüretan sistemler, Bitüm esaslı yalıtım ürünleri, çimento veya akrilik esaslı ürünler olduğu gibi tercihe bağlı olarak farklı ürünlerde kullanılabilir. 

Sağlıklı Dayanıklı ve konforlu bir Otopark Su izolasyonu ve daha fazla bilgi ve Sistem uygulamaları için bizden bilgi alabilirsiniz.

 

BAHÇE KATI SU İZOLASYONU

Bahçe katı su yalıtımlarında dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri  kullanılan malzemenin kök geçirimsiz olmasıdır. Bitki kökü dayanımı olmayan ürünler uzun vadede geri dönüşümü olmayan zararlar vermekte ve büyük mali kayıplara neden olmaktadır. Bu sebeple bahçe katı su izolasyonlarında sertifikalı ürünler kullanılmalıdır. Yalıtım tamamlandıktan sonra koruma örtüleri mutlaka kullanılmalı, betonun toprağa direkt teması engellenmelidir.

             Sağlıklı Dayanıklı ve konforlu bir Otopark Su izolasyonu ve daha fazla bilgi ve Sistem uygulamaları için bizden bilgi alabilirsiniz.

                                                                  SİZLERLE BİRLİKTE MÜKEMMELİ İNŞA EDİYORUZ