POLİÜRETAN ENJEKSİYON SU YALITIMI (PU ENJEKSİYON) NEDİR?

Poliüretan malzeme, su ile reaksiyona girerek ürün hacminden çok yüksek oranda genleşerek elastik ve kapalı gözenekli bir köpük oluşturur.

PU Enjeksiyon su kaçağının bulunduğu beton boşluklara çatlaklara ve kapilere ( kılcal çatlaklar)nüfus ederek suyun yalıtımını sağlayan, genellikle negatif yönden beton içine özel makinalarla enjekte edilerek uygulanan bir Su İzolasyon sistemidir.

Dış Yalıtımın mümkün olmadığı, yapının kullanım özellikleri doğrultusunda   bazen çevresel bazen de mevsimler koşullar gereği tercih edilen poliüretan enjeksiyon sistemi uygulamalarında ürün kalitesi kadar kullanılan makina ve teçhizatın önemi de kalıcı çözüm ve maliyet açısından büyüktür.

 Pu enjeksiyon Su Yalıtım uygulamalarında ürün bilgisi ve kullanılan makina konusunda eğitimli kalifiye uygulama işçiliği ile doğru ölçülendirme ve püskürtme yoluyla en randımanlı sonuçlar alınabilir.

POLİÜRETAN ENJEKSİYON NASIL UYGULANIR?

Islak yüzeylerde mükemmel bir tutunma sağlayan malzeme ve yüksek basınçla püskürtme yapabilen pompalar (airless) sayesinde suyun akış yönünde tespit edilen çatlak ve beton boşluklardan negatif yönde (suyun akış yönünün ters tarafından)  püskürtme yolu ile enjekte edilerek uygulanır.

Özellikle insan sağlığının önem taşıdığı aktif yaşam alanlarında, yalıtımın kaçınılmaz olduğu ve pozitif yalıtımın yapılmasının zor yahut çok maliyetli olduğu durumlarda  güvenle uygulanabilen  bir sistemdir.

Pu Enjeksiyon uygulamasında detay ve çözüm önerilerimiz için bizimle irtibata geçiniz.

                                       SİZLERE KALICI VE SAĞLIKLI ÇÖZÜMLER SUNMAKTAN ONURLUYUZ