TERAS ÇATI SU YALITIMI NEDİR?

Su Yalıtımı temelden çatıya her biriminde ayrı bir önem arz eder, Yapıların zemin döşeme plakları olan tabliyesinin suya karşı direnç kazandırılmasına Teras Çatı  Su Yalıtımı denir.

TERAS ÇATI SU YALITIMI NASIL YAPILMALIDIR?

Teras Çatılar gezilebilir ve gezilemeyen alanlar olarak ikiye ayrılır. Yalıtımı yapılmamış yahut yanlış yapılmış yüzeylerden sızan su binanın dokusunu bozarak Sağlık, Konfor  ve Uzun ömürlülük açısından hasara yol açar.

Gezilebilen alanlarda uygulanan seramik ve benzeri kaplama sistemleri su yalıtımı sağlamaz.

Gezilemeyen Teraslarda yalıtım yapının ana elemanları ile bütünsellik taşımalıdır.

Teras Çatı Su Yalıtımında Önem taşıyan hususların başında yalıtımın yüzeysellikten öteye geçerek yalıtımın kılcal doku ve çatlaklarına nüfus etmesini sağlamak olmalıdır.

Bu nedenle teras çatı su yalıtımında yüzeyin yapısı, binanın dokusu , iç ve dış etkenler ve benzeri olgular değerlendirilerek en doğru ürün ile titiz ve bilinçli bir uygulama işçiliği yapılması son derece önemlidir.

Ayrıca Projede bulunan detaylar da  göz ardı edilmemelidir. Bu detayların bazıları pah detayları, sifonik süzgeç detayları, dilatasyon ve soğuk derz detaylarıdır. 
Mevcut teraslarda, kırmadan, dökmeden terasta bulunan seramik, mermer, karo, mozaik gibi zemin kaplamaları üzerine UV dayanımlı elastikiyet oranı yüksek su yalıtım malzemeleri kullanılmalıdır.
En çok tercih edilen teras su yalıtım sistemleri, poliüretan bitüm-kauçuk, bitüm-poliüretan, akrilik, pvc, membran benzerleridir.

Teraslarınızda bulunan sorunlar ve yeni sistem uygulamaları ile Yüksek dayanımlı, dış etkenlere karşı dirençli, uzun ömürlü ve kaliteli bir yalıtım için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

                                                     SİZLERLE BİRLİKTE MÜKEMMELİ İNŞA EDİYORUZ